“BE GOOD” – propozycja zwycięzcy The Voice of Poland na Eurowizję 2023

„Be Good” to drugi oficjalny solowy singiel Dominika Dudka, ale równocześnie jego propozycja do krajowych preselekcji do konkursu Eurowizji.

Propozycja Dominika Dudka “Be Good” to energetyzujące, nowoczesne pop-folkowo-rockowe brzmienie. Opowiada o tym, że warto być dobrym i czynić dobro, nawet jeśli wszystko i wszyscy są przeciw nam. Bo dobro zawsze wraca – prędzej czy później. 

„Be Good’ – tylko i aż dwa słowa, które chciałbym, żeby każdy wziął sobie do serca. Tą piosenką chcę powiedzieć, że ja właśnie taki chce być, a zmiany na lepsze zaczynam od siebie. Bądźmy dobrzy, świat będzie lepszy, tak po prostu.

 – mówi o swoim nowym singlu Dudek.

Dominik Dudek jest autorem słów oraz współautorem muzyki. Za produkcję kawałka odpowiada Patryk Kumór i Dominic Wojtaszek-Buczkowski, czyli Hotel Torino, autorzy oraz współautorzy eurowizyjnych przebojów Roksany Węgiel (1. miejsce), Viki Gabor (1. miejsce), Sary James (2. miejsce) oraz Alicji Szemplińskiej (Eurowizja 2020).

W teledysku do piosenki widzimy historię sklepikarza, który dla wszystkich stara się być dobrym, co zostaje przyjęte z różnym skutkiem. Ostatecznie, pod koniec zmiany musi stawić czoło dosyć nietypowej sytuacji, która wprowadza go w osłupienie. W wideoklipie zagrali bliscy Dudka – jego dziewczyna, przyjaciele z zespołu Redford oraz trener z programu The Voice of Poland, Baron, razem z Sandrą Kubicką. W załącznikach znajdują się zdjęcia z planu. 

Dominik Dudek to niespełna 30-letni multiinstrumentalista, który podchodzi z Limanowej, w województwie małopolskim. Od najmłodszych lat spełniał swoje marzenie o karierze muzycznej – najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szlifował grę m.in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford po Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W 2022 roku pod skrzydłami Tomsona i Barona wygrał 13. edycję The Voice of Poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *