Kim jest „Patient no. 9”? Ozzy Osbourne powraca z nowym albumem! [WIDEO]

Ponad pół wieku na scenie i wciąż ten sam ostry humor i mocny dźwięk! Ozzy Osbourne, prezentuje album „Patient No. 9”.

Zobacz teledysk:

Nieugiętemu Księciu Ciemności towarzyszą na nim takie osobistości władca riffów Tony Iommi, sześciostrunowa bestia Zakk Wylde, legendarny Eric Clapton, wybitny Jeff Beck, mistrz basu Robert Trujilo i wielu innych. Melodyjnie i ciężko (jak na ojca chrzestnego heavy metalu przystało), Ozzy potwierdza trzynastym w swoim solowym dorobku albumem, jak ważne zajmuje miejsce w historii muzyki rozrywkowej.

W ostatnich tygodniach Ozzy Osbourne udowodnił, że plotki o rzekomej emeryturze nie mają potwierdzenia w rzeczywistośći. Artysta dał kilka brawurowych występów: z towarzyszącym mu Zakkiem Wylde’em rozgrzewał kibiców na stadionie SoFi, gdzie zmierzyły się drużyny Los Angeles Rams i Buffalo Bills oraz wraz z Tomym Iommim zawładnął sercami publiczności zgromadzonej na ceremonii otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów, które odbyły się w Birmingham – mieście, gdzie wraz z Black Sabbath rozpoczął swoją trwającą ponad 50 lat muzyczną przygodę. W lipcu Ozzy pojawił się też podczas ComicCon w Los Angeles, gdzie przez wiele godzin podpisywał fanom komiks stworzony przez Todda McFarlane’a. Sesja autografów, w której wziął udział również McFarlane, była rekordową na tej imprezie pod kątem frekwencji.

Ozzy Osbourne – nowy album „Patient No. 9”

Nowy album „Patient No. 9” to pierwsze wydawnictwo Osbourne’a od czasu uznanego przez krytyków albumu „Ordinary Man”, który trafił na szczyty list przebojów w 2020 roku. 13 solowa płyta studyjna artysty jest ciężka, uderzająca, historyczna – taka, jakiej można spodziewać się po Ozzym Osbournie. Powstała we współpracy z producentem Wattem oraz z topowymi muzykami wszech czasów, wśród których znaleźli się: Tony Iommi, Jeff Beck, Eric Clapton, Mike McCready z Pearl Jam, Zakk Wylde, Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, jak również nieżyjący już Taylor Hawkins z Foo Fighters, którego bębny słyszymy w trzech utworach. Wieloletni przyjaciel i niegdyś członek zespołu Osbourne’a, Robert Trujillo z Metalliki, gra na basie w większości kawałków z albumu, a Duff McKagan z Guns N’ Roses i Chris Chaney z Jane’s Addiction zapewniają monumentalne dźwięki basu.

Singiel „Patient no. 9” zrobił furorę w wielu stacjach radiowych docierając do 1 miejsca w Canada Active Rock, a także pojawiając się na antenach w Wielkiej Brytanii, Polsce, Australii, Finlandii, Belgii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Nowej Zelandii czy Norwegii. Ozzy Osbourne pojawił się na okładkach brytyjskiego „The Observer”, „Classic Rock” i „Metal Hammer”, niemieckiego „ROCKS”, japońskiego „BURRN!” i wielu innych.Zanim album ujrzał światło dzienne, amerykańscy fani Osbourne’a mogli wziąć udział w zabawie, w której należało odszukać zbiegłego ze szpitala „Pacjenta nr 9”. 10-metrowy dmuchany Ozzy Osbourne przemierzał bezdroża Stanów Zjednoczonych pojawiając się w wielu różnych miejscach, m.in. Los Angeles, Las Vegas czy Chicago. Następnie ma wyruszyć do rodzinnego Birmigham.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *