„Piosenki, których nikt nie chciał”: Rubens zdradza szczegóły debiutanckiego albumu

To już oficjalne debiutancki album Rubensa ukaże się 4 listopada 2023 roku. Zobaczcie, jak prezentuje się okładka i tracklista!

Podczas pandemii, gdy wstrzymano koncerty, Rubens zaszył się w domu i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, była to dla niego forma terapii oraz zabicia wolnego czasu.

Kilkanaście miesięcy później, jego debiutancki singiel „Wszystko OK?” szturmem podbił listy przebojów i jest jednym z najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych 2022 roku! Co ciekawe, do momentu premiery utworu w zasadzie nikt nie słyszał wokalu Piotrka. Nawet bliscy znajomi. Po wydanej w kwietniu EPce „Wynoszę się”, artysta wreszcie prezentuje wyczekiwaną, debiutancką płytę – „Piosenki, których nikt nie chciał”!

Album zawiera dwanaście autorskich, intymnych utworów. Niektóre z nich można było już usłyszeć na takich festiwalach jak Męskie Granie, Edison Festival czy On Air.

Tak prezentuje się tracklista:

 1. 7 grudnia 2020
 2. Wszystko OK?
 3. Piękna katastrofa
 4. Plaster
 5. Najpóźniej dziś
 6. To już ostatni raz
 7. Twoje urodziny
 8. Wystrzeliłem Tobą się
 9. Oczy zajdą mgłą
 10. A gdyby tak
 11. Jakoś trzymam się
 12. Zostać na zawsze

Rubens napisał, skomponował i wyprodukował każdy z nich. Sam też nagrał każdą partię instrumentalną, z wyjątkiem bębnów. „Piosenki, których nikt nie chciał” to nie tylko męskie, alternatywne granie, ale także zapis męskich przeżyć. To materiał niebanalny, z naleciałościami brzmień takich artystów jak Arctic Monkeys, Tame Impala czy Radiohead.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *