Arek Kłusowski prezentuje nowy utwór „Najsmutniejszy człowiek świata”

„Najsmutniejszy człowiek świata” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album Arka Kłusowskiego. Autorem klipu, towarzyszącego premierze jest Hasenien Dousery.

Zobacz teledysk:

Arek Kłusowski o singlu „Najsmutniejszy człowiek świata”:

To historia o chłopaku, który ciągle gdzieś i przed czymś ucieka aż wreszcie nie ma już dokąd… Kiedy masz już dość i wyczerpują się baterie, wydaje ci się, że już nie ma rozwiązania, jesteś pod ścianą, tkwisz w ciemności, nagle znikąd pojawia się jakiś impuls, punkt zwroty i wtedy wszystko zaczyna działać. Totalny reset. Tylko wtedy możesz dostrzec wszystko to, do czego nie chcesz już nigdy powrócić.

Hasenien Dousery (reżyser) o klipie do utworu „Najsmutniejszy człowiek świata”:

Utwór Arka Kłusowskiego daje szerokie pole do interpretacji. W naszym klipie chcieliśmy skupić się na stworzeniu metafory, która odzwierciedla stan wewnętrzny naszego bohatera. Głównym założeniem była depersonalizacja – stan, w którym człowiek czuje się jakby we śnie, odłączony od rzeczywistości, jednocześnie czynnie funkcjonujący w społeczeństwie. Przenosząc ten motyw na język filmu, połączyliśmy ze sobą kilkanaście winietowych obrazów, w których nasz główny bohater poszukuje samego siebie, finalnie spotykając swoje wewnętrzne lustro. Teledysk stara się w ten sposób pokazać złożoność człowieka i jego wielowymiarowe wnętrze, które może przybierać różne formy ucieczki od nierzadko, bolesnej rzeczywistości. Myślę, że udało nam się stworzyć intrygujący obraz, nie dający jasnych odpowiedzi i pozostawiając widza z uczuciem konsternacji.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *