Dope Lemon, czyli Angus Stone, pojawi się na jedynym koncercie w Polsce!

Angus Stone – znany z duetu współtworzonego ze swoją siostrą, Julią – wystąpi po raz pierwszy w Polsce w swoim solowym wcieleniu jako Dope Lemon! Songwriter będzie promował w Warszawie swój wypełniony letnim brzmieniem album „Rose Pink Cadillac”.

Angus & Julia Stone na przestrzeni czterech studyjnych albumów stali się jednym z najpopularniejszych  przedstawicieli indie folku. Ceniony za swoje melancholijne, intymne brzmienie, siostrzano-braterski duet jest także, mimo australijskiego pochodzenia, synonimem współczesnej americany. O 6-krotnych laureatach nagród ARIA (przyznawanych w Sydney odpowiednikach statuetek Grammy) możemy napisać sporo, ale solowa kariera Angusa Stone’a jest równie ciekawa.

Znany z kreatywności songwriter ma na koncie 5 solowych longplayów. Pierwszy z nich wydał pod pseudonimem Lady of the Sunshine, kolejny pod własnym nazwiskiem, a trzy ostatnie jako Dope Lemon. Nieco absurdalny charakter tego przydomka jest tu kluczowy, ponieważ alter ego Angusa to dla niego furtka do eksplorowania innych brzmień. Najświeższe dokonania twórcze oscylują głównie wokół indie rocka, słonecznego folku i psychodelicznego popu. W charakterystycznym głosie Stone’a można czasem odnaleźć podobieństwo do wokalu Boba Dylana, natomiast kompozycyjnie bliżej mu do Devendry Banharta, Maca DeMarco czy Homeshake

Tytuł jego najnowszego krążka – „Rose Pink Cadillac” – mówi bardzo dużo o brzmieniu samego materiału. To pełne luzu i wolności przebojowe melodie, które kojarzą się z beztroską najcieplejszej pory roku. Pierwszy polski koncert artysty odbędzie się właśnie w środku lata, a dokładnie 7 lipca w klubie Palladium w Warszawie.

Dope Lemon – “Rose Pink Cadillac”

07.07.2023 – Warszawa, Palladium

Bilety dostępne w sprzedaży na www.followthestep.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *