M83 prezentuje „Chapter 1” – pierwszą połowę albumu „Fantasy”

W sieci pojawiło się 5 premierowych utworów M83, które wraz z wiodącym singlem „Oceans Niagara” stanowią pierwszą część albumu „Fantasy”. Całe wydawnictwo ukaże się 17 marca.\

M83 ogłosiło także kolejne daty koncertów w Europie. Na planie trasy znalazła się także Polska – Anthony Gonzalez, bo tak naprawdę nazywa się artysta, wystąpi na tegorocznej edycji Fest Festivalu w Chorzowie.

„Fantasy” to dziewiąty album studyjny M83. Pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo, „Oceans Niagara”, spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony słuchaczy i krytyki. Do utworu powstał klip w reżyserii Yanna Gonzaleza, brata artysty.

Dla Anthony’ego Gonzaleza, kierunek artystyczny nowego albumu M83 był od początku jasny:  Chciałbym, aby ten album był stworzony do grania na żywo. Chciałem nawiązać do energii „Before The Dawn Heals Us”. Od zawsze łączyłem w swojej muzyce gitary i syntezatory, ale myślę, że na nowej płycie robię to tak mocno jak nigdy wcześniej.

Z natury stroniący od opowiadania o sobie, Gonzalez chciał kontynuować trend z ostatnich albumów: – Postanowiłem być bardziej obecny tekstowo i wokalnie, nawet jeśli z początku czułem się niezręcznie w tym położeniu. Pomyślałem, że jeśli uda mi się ta sztuka, będzie to album bardziej osobisty od pozostałych.

M83 to muzyczna wizja francuskiego multiinstrumentalisty Anthony’ego Gonzaleza. Przez dwie dekady zyskał markę artysty, którego twórczość wykracza poza zwykły eskapizm i buduje nowe, pełnowymiarowe światy. Gonzalez tworzył albumy studyjne, ścieżki dźwiękowe do filmów, kompozycje do sztuk teatralnych – za każdym razem udowadniając, że potrafi perfekcyjnie uchwycić specyficzny czas, emocję lub przynależność do miejsca.

Na początku kariery inspirował się głównie shoegaze’em, by następnie sięgać po ambientowe pejzaże w „Before The Dawn Heals Us” czy synth- i dream-pop jak na „Saturdays = Youth”. Album „Hurry Up, We’re Dreaming” przyniósł światowy hit „Midnight City” i zapewnił artyście nominację do Grammy. Anthony Gonzalez skomponował także ścieżki do takich filmów jak „Nóż + serce” z Vanessą Paradis czy „Niepamięć” z Tomem Cruisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *