U2 w kosmosie?! Koncerty w nowoczesnym obiekcie w Las Vegas

U2 będą koncertować w kosmosie?! Prawie – spektakularna zapowiedź „U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere” pozwala pomyśleć przez chwilę, że Irlandczycy zaprezentują show nie z tej ziemi. Kto jeśli nie oni?

U2 w trakcie pasma reklamowego Super Bowl ogłosiło serię koncertów jesienią tego roku w najnowocześniejszej miejscówce, MSG Sphere w The Venetian w Las Vegas. Zespół w pełni wykorzysta technologiczne możliwości obiektu, prezentując ambitny projekt zatytułowany „U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere”.

Będzie to pierwsza okazja do obejrzenia U2 na żywo od czterech lat, czyli od tournée z okazji 30. rocznicy premiery „Joshua Tree”. Koncerty w ramach tej trasy obejrzało ponad 3,2 mln fanów na całym świecie, a koncerty z trasy eXPERIENCE + iNNOCENCE z 2018 podziwiało milion szczęśliwców z Europy i Ameryki Północnej.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w spektakularnych koncertach w Las Vegas, mogą zrejestrować się pod tym adresem. Szczegółowe daty zostaną podane wkrótce.

Pełnowymiarowy trailer dostępny jest pod adresem www.U2xSPHERE.com. Widzimy w nim fanów U2 z całego świata, w tym wyselekcjonowaną grupę nowych oraz wieloletnich wielbicieli grupy, jak również sobowtórów muzykow – wszyscy gromadzą się na futurystycznym wydarzeniu „Achtung Baby” w pustynnym otoczeniu.

U2 uważany jest od lat za najlepszy koncertowy zespół wszech czasów. Grupa od zawsze dba o rozmach na swoich koncertach, a każda kolejna trasa przesuwa granice tego, co wykonalne. MSG Sphere to miejscówka najwyższej jakości, która zagwarantuje niezapomniane przeżycia muzyczne i wizualne.

Zespół potwierdził także, że Larry Mullen Jr. poświęci bieżący rok na operację i rekonwalescencję. Oznacza to, że na koncertach w Las Vegas w chatakterze perkusisty pojawi się Bram van den Berg, który dołączy na scenie do Bono, The Edge i Adama Claytona.

Bono, The Edge i Adam przyznają:

Będziemy musieli przyzwyczaić się do myśli, że pojawimy się w MSG Sphere bez naszego drogiego kolegi, ale Larry równie gorąco jak my przywital Brama van den Berga. To świetny perkusista i niezaprzeczalny talent!

Koncerty The Sphere przygotowywaliśmy od długiego czasu. Nie chcemy sprawić zawodu naszej publiczności… Prawda jest taka, że tęsknimy za koncertami tak samo, jak nasi fani… Słuchacze zawsze byli i są piątym członkiem zespołu. U2 nie grało na żywo od grudnia 2019, więc potrzebujemy powrotu na scenę, abyśmy mogli znowu obejrzeć znajome twarze. Budują dla nas na pustyni wyjątkową scenę. Jesteśmy odpowiednim zespołem, „Achtung Baby” jest odpowiednim albumem, a Sphere będzie odpowiednią miejscówką, by przenieść koncertowe doświadczenia na nowy poziom. U2 próbuje nieustannie podwyższać poprzeczkę tych doświadczeń, czy to przez okrągłe sceny czy wideo instalacje, z czego najbardziej pamiętna jest ZOO TV Tour – jesienią będziemy świętować 30 lat od jej zakończenia.

Sphere to coś więcej niż miejscówka koncertowa. To galeria, a muzyka U2 będzie na każdej ścianie.

The Edge dodaje:

Piękno Sphere polega na przełomowej technologii, najbardziej zaawansowanym systemie audio włączonym w strukturę budynku, gdzie jakość dźwięku jest największym priorytetem. To także możliwości stworzenia immersyjnego wydarzenia, którego będzie można doświadczać w prawdziwych i wirtualnych przestrzeniach. W skrócie, to jak płótno o nieskończonej powierzchni oraz najwyższej rozdzielczości z możliwych. Taka okazja zdarza się raz na pokolenie. Wszyscy doszliśmy do wspólnego wniosku, że byłoby szaleństwem, gdybyśmy odrzucili takie zaproszenie.

MSG Sphere to m.in. pierwszy na świecie ekran 16k, który rozpościera się dookoła i za publicznością. System Immersive Sound sprawi, że dźwięk będzie idealny w każdym miejscu w obiekcie. Technologie 4D pozwolą publiczności poczuć wiatr na twarzy, ciepło na skórze i hałas grzmotów. „U2:UV Achtung Baby Live At The Sphere” to koncerty, które będą maksymalnie korzystać z technologicznych możliwości obiektu i dadzą fanom możliwość przeżycia czegoś kompletnie nowego.

Przy okazji ogłoszenia zespół wydał także kolejną zapowiedź albumu „Songs of Surrender” (premiera 17 marca): singiel „One”. Więcej o albumie: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *