Aidan Bissett zapowiada debiutancką EP-kę

Aidan Bissett zaprezentuje swoją debiutancką EP-kę „I’m Alright If You’re OK” już 7 października. Teraz prezentuje przedsmak wydawnictwa, nowy singiel „Tripping Over Air”, który napisał z producentem Captainem Cutsem (Walk The Moon, Lennon Stella) oraz Davidem Charlesem Fisherem.

– „Tripping Over Air” powstał po tym, gdy dziewczyna, z którą się spotykałem, powiedziała mi, że zwykle nie widzi siebie z takim facetem jak ja – wyjaśnia Aidan Bissett. – Mimo to, postanowiłem w to brnąć, co doprowadziło do złamania mojego serca. Oślepiła mnie i przegapiłem wszystkie czerwone flagi. Postanowiłem zamienić to doświadczenie w piosenkę.

Zobacz teledysk:

Dziewiętnastoletni Bissett doprowadził sztukę zmieniania złamanego serca w radosne alt-popowe piosenki do perfekcji. Po przebiciu się serią singli, które sam wyprodukował w 2020 roku, podpisał kontrakt z Capitol Records jeszcze przed skończeniem szkoły średniej. Do tej pory zgromadził ponad 52 miliony streamów, przekroczył milion słuchaczy miesięcznie na Spotify i osiągnął miliard wyświetleń na TikToku we wszystkich filmach wykorzystujących jego muzykę (ponad 200 tysięcy wideo). Po trasach koncertowych z Lauvem i Claire Rosinkranz w 2022 roku, jesienią wróci na trasę z The Greeting Committee.

EP-ka „I’m Alright If You’re OK” rozwija ideę łamania zasad, którą mieszkaniec Florydy po raz pierwszy ujawnił w swoich wczesnych piosenkach. Pięcioutworowa EP-ka wkracza w nowy i nieoczekiwany teren dźwiękowy: są tu niepowstrzymane, skoczne indie-popowe rytmy „All That I’m Craving” wyprodukowane przez Andrew Wellsa (X Ambassadors, Halsey), oszałamiające linie syntezatorów „I Can’t Be Your Friend” nagrane z producentami Chase’em Lawrencem (COIN) i Davidem Marinellim, a także wspaniałe smyczki i nieokiełznana gitara w „A Song For Her”, wysublimowanym chaotycznym utworze stworzonym z wschodzącym producentem apob (Dora Jar, Max Leone).

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *