Długo wyczekiwany powrót Kasi Lins!

Po trzech latach od wydania ostatniego albumu, Kasia Lins powraca z nowym materiałem. Najnowszy singiel „Po trupach do Ciebie” to pierwsza zapowiedź kolejnej płyty Artystki, której premiera zaplanowana jest na jesień 2023. 

Pomimo, że Kasia pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze. Tym razem shoegaze’owy nastrój warstwy instrumentalnej dopełnia lekko senny dream-popowy wokal, dla którego kontrapunktem jest bojowy tekst piosenki. Zaskoczeniem może być również warstwa wizualna najnowszego wydawnictwa – Kasia postanowiła pożegnać liturgiczne szaty, na rzecz ukazania swojego zabójczego oblicza.

Ostatnim album Artystki pt. „Moja Wina” został świetnie przyjęty przez publiczność i krytykę, a Ona została dzięki niemu laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. Otrzymała również m.in nominację do Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny w 2021 czy „Olśnień” Onetu.

– Mijają właśnie trzy lata od wydania „Mojej Winy”, a ja wracam do Was z transmisją emocji, które rosły we mnie jeszcze do niedawna. Okazuje się, że ten czas był niezbędny, żeby obudzić w sobie determinację i być zdolną te przeżycia wspomnieć i przecedzić. Dziś dostajecie pierwsza część tej morderczej historii, która wydarzyła się naprawdę. Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń nie jest więc przypadkowe – mówi o najnowszym singlu Kasia.

Do utworu powstał także teledysk, którego scenariusz Artystka opracowała wspólnie z Maciejem Aleksandrem Bierutem i Karolem Łakomcem. Trzeba przyznać że trudno o bardziej spektakularną oprawę długo wyczekiwanego muzycznego powrotu, bowiem klip nie tylko obfituje w spektakularne sceny akcji, ale również zaskakuje obsadą aktorską – w głównej roli u boku Kasi zobaczyć można Szczyla. To dość nieoczywiste połączenie zaowocowało bardzo pomyślną współpracą, której efekty można już teraz obejrzeć na kanale YouTube Artystki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *