Dominik Dudek prezentuje epkę „Ja śnię”

Zdobył serca słuchaczy wygrywając The Voice of Poland XIII oraz biorąc udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji. Teraz wydaje swoją debiutancką EPkę.

Debiutancki singiel Dominika Dudka “Be Good” okazał się hitem radiowym oraz streamingowym. Teraz artysta dzieli się nowymi piosenkami na swojej EPce “Ja śnię”, której tytuł jest nieprzypadkowy. “Byłem o krok od zrezygnowania ze swoich marzeń, dlatego wszystko co teraz się dzieje wokół mnie, wydaje się jak sen” – mówi Dominik o tytule swojego debiutanckiego projektu.

Album promuje singiel “Idę”, energetyczny gitarowy kawałek, zachowujący charakter debiutanckiego singla. “Idę to pozytywna piosenka, która pomaga znaleźć siłę do życia i do działania. Mam nadzieje, że jej pozytywny wydźwięk pozwoli każdemu ją znaleźć i po prostu iść przez świat uśmiechniętym. Do napisania piosenki skłoniły mnie trudne momenty przez które przechodziłem i z których się otrząsnąłem, a w trakcie których szukałem właśnie takich piosenek jak Idę” – wspomina Dudek.

Artysta wystąpi z tym utworem w ramach konkursu Premier Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 10 czerwca.

Oprócz “Idę” na albumie znalazły się opublikowane wcześniej utwory, takie jak “Be Good” oraz “Tak mi mów”, jak również anglojęzyczne nowości – “I’m Breathing” i “IWLY”. “I’m Breathing każdy może zinterpretować na swój sposób, nie narzucam odbioru tego utworu. Dla jednych może być to wesoły utwór, dla drugich smutny. czyli dokładnie tak, jak ktoś poczuje. W refrenie śpiewam: “I’m breathing, but inside I’m bleeding” – jest to nawiązanie do rozstania, które niekoniecznie musi być czymś złym.” – podkreśla Dominik. “IWLY” to natomiast skrót od “I Will Love You” i opowiada o tym, co jesteśmy w stanie zrobić dla miłości.

Dominik Dudek to multiinstrumentalista, tekściarz oraz producent z Limanowej, w województwie małopolskim. Od najmłodszych lat spełniał swoje marzenie o karierze muzycznej – najpierw uczęszczając do Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie szlifował grę m.in. na saksofonie, gitarze i pianinie, a później koncertując ze swoim zespołem Redford po Polsce oraz Wielkiej Brytanii. W 2022 roku pod skrzydłami Tomsona i Barona wygrał 13. edycję The Voice of Poland oraz brał udział w peselekcjach do Eurovision Song Contest 2023.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *