Jimmy Eat World już 23 czerwca wystąpi w Warszawie!

Jimmy Eat World to amerykański zespół grający rock alternatywny czy też pop/rock, uformowany w 1993 roku w Mesa w stanie Arizona. Mają na koncie takie hity jak „The Middle” czy „Sweetness”. Nie możecie przegapić ich zbliżającego się koncertu w Warszawie!

W skład zespołu wchodzą wokalista i gitarzysta Jim Adkins, gitarzysta i wokalista wspierający Tom Linton, basista Rick Burch i perkusista Zach Lind. Jimmy Eat World zagra koncert w warszawskim klubie Proxima 23 czerwca 2022 roku!

Jimmy Eat World dotarł do szerszej publiczności dzięki mieszance alternatywnego rocka i power popu, która trafiła zarówno do serc, jak i wyobraźni słuchaczy. Popularność zespołu wzrosła wraz z wydaniem Clarity w 1999 roku – albumem, który od tego czasu stał się punktem zwrotnym w gatunku emo – ale to kolejny krążek, Bleed American z 2001 roku, oraz wpadający w ucho singiel „The Middle” odniósł największy sukces komercyjny. Kolejne wydania zespołu nie powtórzyły już sukcesu Bleed American, ale Jimmy Eat World nadal należy do żelaznego kanonu filarów amerykańskiego emo-popu. Osiągając komfortowy status weterana w 2010 roku, zespół kontynuował wydawanie albumów, które znajdywały się w Top 20 list przebojów, kończąc dekadę dziesiątym albumem Surviving. 

BILETY W SPRZEDAŻY NA LIVENATION.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *