PREMIERA: Zespół Foals prezentuje album „Life Is Yours”

Nadszedł długo wyczekiwany przez fanów grupy Foals moment premiery ich ósmego studyjnego albumu „Life Is Yours”! Już teraz możecie go znaleźć na wszystkich serwisach streamingowych.

Yannis oraz jego koledzy, Jimmy Smith i Jack Bevan, pracowali nad nowym materiałem w trakcie zimowego lockdownu, w swojej sali prób w Londynie. Przytłoczeni sytuacją, szukali dźwięków i brzmień, które pomagały wyobrazić sobie lepszą przyszłość. Nie chodziło wyłącznie o ogólny klimat, ale i dreszcz emocji związany z koncertowaniem. Kiedy kończyli prace, przenieśli się do Bath, gdzie wakacyjna atmosfera idealnie wpasowała się w klimat płyty.

Otwierający całość tytułowy utwór, podobnie jak pierwsze dwa single, swym zaraźliwym optymizmem i entuzjazmem, nadają ton całej płycie. Choć na albumie słyszymy zarówno skoczne balearyczne bity („Looking High”), jak i eksperymenty z zachodnioafrykańskim groove’em („Flutter”) oraz skrojoną pod koncerty iście taneczną dynamikę („The Sound”), całość ma spójne brzmienie, przenosząc słuchacza czy to na północno-zachodni Pacyfik czy na St. Lucię, przywołując nostalgię niedawnych czasów. Wszystko zamyka wakacyjne „Wild Green”, przypominający, że wszystkie piękne chwile kiedyś mijają.

To nasz aktualny faworyt z całej płyty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *