Lewis Capaldi prezentuje nowy singiel „Pointless”

Lewis Capaldi prezentuje „Pointless” – drugi singiel z nadchodzącej płyty „Broken By Desire To Be Heavenly Sent”, która ​​ukaże się 19 maja 2023 roku.

To dopiero powrót! We wrześniu Lewis wskoczył prosto na szczyt brytyjskiej listy singli z „Forget Me” – jego trzecim #1 w Wielkiej Brytanii, który natychmiast pokrył się złotem i zdobył 100 milionów streamów. Tym samym Capaldi został piątym artystą, którego singiel zadebiutował na 1. miejscu już w pierwszym tygodniu po premierze. Wcześniej dokonali tego Harry Styles, Taylor Swift, Dave i Sam Smith.

Lewis wyprzedał nadchodzącą trasę koncertową po Wielkiej Brytanii w zaledwie kilka sekund, a kolejne światowe koncerty wyprzedają się w rekordowym tempie. Już 13 lutego artysta zagra dla polskiej publiczności na warszawskim Torwarze.

Capaldi zasłużył na miano króla serwisów cyfrowych, ponieważ jego hit „Someone You Loved” stał się najczęściej streamowaną piosenką wszech czasów w Wielkiej Brytanii.

„Pointless” to jedna z najwcześniejszych kompozycji na nowy album, którą Lewis napisał już pierwszego dnia prac w studiu, wspólnie ze Stevem Macem i Johnnym McDaidem (Snow Patrol). Zalążkiem utworu był wers, który współpracownicy Lewisa stworzyli wcześniej z Edem Sheeranem.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *