Loreen i Alessandra zakończą wakacje w Polsce

Loreen i Alessandra gwiazdami Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji! Zwyciężczyni tegorocznej Eurowizji oraz laureatka piątego miejsca wystąpią w kieleckiej Kadzielni 26 sierpnia.

Przeboje lata Polsatu i Radia Zet rozbujają najpiękniejszy amfiteatr w Polsce. Na scenie wyjątkowi zagraniczni goście oraz największe polskie gwiazdy, których hity królowały na tegorocznych wakacyjnych listach przebojów.

Trudno wyobrazić sobie lato bez „Tattoo” – to właśnie dzięki tej piosence Loreen ponownie triumfowała na Eurowizji. Utwór dotarł na szczyt Spotify Top 200 w Polsce i dotarł do 3. pozycji najpopularniejszych hitów radiowych w Polsce.

Loreen przeszła do historii jako jedyna kobieta, która dwukrotnie triumfowała w konkursie Eurowizji i dopiero druga osoba, która może pochwalić się dwoma zwycięstwami. Zwycięską piosenkę „Tattoo” napisała we współpracy z Peterem Boströmem, Thomasem G:sonem, Jimmym „Jokerem” Thörnfeldtem, Jimmym Janssonem i Moą „Cazzi Opeia” Carlebecker – tą samą ekipą, która 11 lat temu pracowała nad singlem „Euphoria”.

„Tattoo” wyróżnia przede wszystkim moc łączenia ludzi i budowania mostów pomiędzy kulturami, wierzeniami i tradycjami. Wiele z piosenek Loreen – „Euphoria”, „My Heart is Refusing Me” czy „Neon Lights” – skupia się na idei samicy alfa: silnej, nieustraszonej i skupionej kobiety. Urodzona w Sztokholmie, w rodzinie imigrantów z Maroka, Loreen czerpie inspirację ze swojego dziedzictwa. Jej występy na Eurowizji były doskonałą mieszanką minimalizmu i teatru.

Przypominamy, że Loreen wystąpi w Polsce także w ramach trasy koncertowej „The Tattoo Tour” – artystka zaprezentuje się w warszawskim klubie Stodoła 16 listopada. Koncert jest już od dawna wyprzedany.

W Kielcach zobaczymy i usłyszymy także Alessandrę. Za sprawą „Queen of Kings” artystka zajęła 5. miejsce w Eurowizji – to pierwszy taki sukces Norwegii od dziesięciu lat. Głosy publiczności wzniosły ją jeszcze wyżej, na 3. miejsce. Piosenka dotarła na 6. miejsce Spotify Top 200 oraz do 20. pozycji Airplay w Polsce.

Po sukcesie „Queen of Kings”, Aleessandra wydała „Pretty Devil”: nową piosenkę z jasnym przesłaniem: każdy powinien kochać samego siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *