Wage War na jedynym koncercie w Polsce!

Zespół Wage War wystąpi 28 października 2022 roku w warszawskim klubie Hybrydy. Nie możecie przegapić tego koncertu!

Dzięki niezachwianemu poświęceniu się postępowi, Wage War wyostrza przy okazji każdej swojej kolejnej płyty opatentowaną mieszankę ciężkiej techniki i pokornych, hipnotycznych melodii. Nie trzeba szukać dalej niż trafnie zatytułowany trzeci album z kwintetu z Florydy, „Pressure” [Fearless Records]. Zespół — Briton Bond [główny wokal], Cody Quistad [gitara rytmiczna, czysty wokal], Seth Blake [gitara prowadząca], Chris Gaylord [bas] i Stephen Kluesener [perkusja] — dążyli do pełnej realizacji swoich ambicji, trudniejszego zadania, niż kiedykolwiek.

„Zawsze jest presja, by zrobić świetny album, ale tym razem odczuwaliśmy to jeszcze bardziej” – wyjaśnia Cody. „Zmusiliśmy się, aby ta koncepcja się rozwijała i rozwijała. Główny motyw miał być jak najbardziej chwytliwy i ciężki. Wiedzieliśmy, że musimy zrobić coś, co ludzie zauważą. Ostatecznie staraliśmy się przedstawić benchmark, który mówi: „To jest Wage War. Oto, co możemy zrobić’”.

Cztery lata wiru położyły podwaliny pod takie stwierdzenie. Debiut grupy w 2015 roku, „Blueprints”, przyniósł wielu fanów, z „Alive” przekraczającym 12 milionów odtworzeni na  Spotify i „The River” przekraczającym do tej pory 8 milionów. Tymczasem „Deadweight” z 2017 roku ustanowił chłopców jako rosnącą siłę. Łącznie prawie 50 milionów streamów w ciągu dwóch lat, singiel „Stitch” zebrał 14 milionów streamów na Spotify, ponieważ „Deadweight” otrzymał szerokie uznanie od MetalInjection, New Noise, Metal Hammer i Rock Sound, którzy nazwali go „nieustającą, rozwijającą się gatunkowo ucztą .” W międzyczasie koncertowali z wieloma zespołami, od I Prevail i Of Mice & Men po Parkway Drive i A Day To Remember, pokonując niezliczone kilometry drogi.

Aby podejść do swojej kolejnej ewolucji z innej perspektywy, Wage War pozyskało talenty producenta Drew Fulka (Motionless in White, Lil Peep, IDKHOW) i po raz pierwszy nagrało w Los Angeles. Lokalizacja sprzyjała duchowi ewolucji.

„Wszyscy znaleźliśmy się poza naszą strefą komfortu, co było naprawdę fajne” — wyjaśnia Cody. „Nie mogliśmy po prostu wrócić do domu po dniu pracy w studiu. Wszyscy mieszkaliśmy w tym samym domu. To była dla nas świetna okazja do ponownego połączenia. Chodziliśmy razem na koncerty, wracaliśmy i pisaliśmy o drugiej w nocy. Los Angeles jest inspirujące, bo jest w nim młodzieńczy zapał i pasja. Wszyscy są po to, by gonić za marzeniami. Daje ci pewien sposób myślenia. Mówisz o wyjeździe do LA, aby nagrać płytę, kiedy masz 13 lat. To była dla nas lista rzeczy do zrobienia”.

BILETY:

•          Przedsprzedaż dla klientów CITI Handlowy rozpocznie się 23  marca  o 09:00

•          Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się 24 marca  09:00

•          Ogólna sprzedaż rozpocznie się 25 marca na LiveNation.pl o 09:00

Dodatkowe informacje na http://wagewarband.com LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *