Zespół The Academic szykuje się do premiery płyty

Irlandzki zespół The Academic prezentuje „My Very Best” – ostatni singiel z nadchodzącego albumu „Sitting Pretty”. Ich drugi album (oraz debiut w EMI Records) ukaże się już 10 lutego.

Skomponowany przez Craiga Fitzgeralda singiel wysuwa na pierwszy plan liczne talenty zespołu. – Chcieliśmy napisać piosenkę, która ujęłaby ciężar serca i tę okropną świadomość, że nie jesteś w stanie uratować swojego związku. „My Very Best” bada ten wewnętrzny chaos – wyjawia The Academic.

„Sitting Pretty” to zestaw utworów wprost stworzonych, by grać je na stadionach. Album został wyprodukowany przez Nicka Hodgsona (członka-założyciela i byłego perkusistę Kaiser Chiefs) w londyńskim studio Snap Studios.

„Sitting Pretty” podsumowuje próbę zrozumienia życia po dwudziestce i towarzyszącej temu niepewności. Jak wyjaśnia zespół: – Opowiada o wejściu w prawdziwą dorosłość i tym, jak może cię to oderwać od samego siebie, sprawiając, że poczujesz się, jakbyś odgrywał drugoplanową rolę we własnym życiu. W jednej chwili jesteś wszystkiego pewien w 100%, a w następnej jesteś przytłoczony poczuciem bezcelowości.

W przyszłym miesiącu The Academic rozpocznie trasę po UK i Europie. Wiosną odwiedzi Amerykę Północną. Seria koncertów promujących „Sitting Pretty” zakończy się w kultowym klubie Troubadour w West Hollywood.

Czwórka chłopaków z Mullingar wkracza w erę drugiego albumu niczym odkrywcy własnego sukcesu. Pod koniec lata wydali piosenkę „Don’t Take It Personal”, która – podobnie jak „Pushing Up Daisies” i „Homesick” – w centrum uwagi stawia młode męskie ego; zarówno w jego niezłomnym ciężarze, jak i delikatnych pęknięciach.

W ich rodzinnym mieście już od dawna wiadomo, że The Academic zrobią furorę także poza granicami kraju. Podczas gdy ich pierwszy, niezależnie wydany album „Tales From The Backseat” (2018) zadebiutował na 1. miejscu w Irlandii, zespół celowo podtrzymywał napięcie przed wydaniem kolejnej muzyki. To strategia, która z pewnością się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *