Zespół The Academic zapowiada nowy album

The Academic z gratką dla fanów rasowego indie-rocka. Irlandzka grupa ogłosiła szczegóły nadchodzącego albumu. „Sitting Pretty” ujrzy światło dzienne 10 lutego 2023 roku. Wydawnictwo zapowiada najnowszy singiel „Pushing Up Daisies”.

Album został wyprodukowany przez Nicka Hodgsona (członka-założyciela i byłego perkusistę Kaiser Chiefs) w londyńskim studio Snap Studios.

„Sitting Pretty” podsumowuje próbę zrozumienia życia po dwudziestce i towarzyszącej temu niepewności. Jak wyjaśnia zespół: – Opowiada o wejściu w prawdziwą dorosłość i tym, jak może cię to oderwać od samego siebie, sprawiając, że poczujesz się, jakbyś odgrywał drugoplanową rolę we własnym życiu. W jednej chwili jesteś wszystkiego pewien w 100%, a w następnej jesteś przytłoczony poczuciem bezcelowości. W końcu stajesz na nogach, czujesz na swoich barkach ciężar upływającego czasu i próbujesz cieszyć się dobrymi chwilami oraz znaczącymi relacjami na swojej drodze.

Najnowszy singiel „Pushing Up Daisies” to powrót zespołu, który wypełnia swoje single większą ilością melodii, niż sporo grup potrafi uwzględnić na całych albumach. Ich brzmienie jest bezpośrednie i zadziorne – muzycy The Academic wiedzą, jak zapowiedzieć nadchodzący album. Ich twórczość rezonuje daleko poza irlandzkimi dzielnicami, gdzie już teraz są uważani za bohaterów.

Zespół opowiada o singlu: – „Pushing Up Daisies” to nasza oda do niepewności i ego jednocześnie. Skupia się na gorączkowej naturze naszych obecnych okoliczności; ekstatycznych wzlotach i nieznośnych upadkach dwudziestolatków.

Zapowiedzi płyty towarzyszy ogłoszenie europejskiej trasy, w którą zespół wyruszy w lutym.

Czwórka chłopaków z Mullingar wkracza w erę drugiego albumu niczym odkrywcy własnego sukcesu. Pod koniec tego lata wydali piosenkę „Don’t Take It Personal”, która – podobnie jak „Pushing Up Daisies” – w centrum uwagi stawia młode męskie ego; zarówno w jego niezłomnym ciężarze, jak i delikatnych pęknięciach.

W ich rodzinnym mieście już od dawna wiadomo, że The Academic zrobią furorę także poza granicami kraju. Podczas gdy ich pierwszy, niezależnie wydany album „Tales From The Backseat” (2018) zadebiutował na 1. miejscu w Irlandii, zespół celowo podtrzymywał napięcie przed wydaniem kolejnej muzyki. To strategia, która z pewnością się opłaci.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *