Nothing But Thieves w nowym singlu

W marcu Nothing But Thieves zapowiedzieli czwarty album „Dead Club City”, którego premiera zaplanowana jest na 7 lipca. Zaprezentowali wówczas główny singiel „Welcome to the DCC”. Kolejną propozycją z nadchodzącego krążka jest singiel „Overcome”.

Wnikliwe teksty, liczne eksperymenty i nieustanny rozwój – oto sekret sukcesu Nothing But Thieves. Zgodnie z tytułem, pierwszy singiel stanowił wstęp do świata „DCC”, czyli „Dead Club City”. Rockowy utwór z eksperymentalnym funkowym akcentem i wpływami lat 80. ma nieco inne brzmienie od tego, do którego przyzwyczaił nas zespół. Piosenka osiągnęła ogromny radiowy sukces.

Najnowszy singiel „Overcome” to nieco nostalgiczny, popowy utwór, który ma w sobie coś nowoczesnego. Wspierany przez syntezatory z lat 80., przechodzi w podnoszący na duchu refren, oddając nastrój płyty i odzwierciedlając emocje towarzyszące ucieczce, nadziei i nowym początkom. Teledysk w reżyserii Teeeezy C (Central Cee, Unknown T) daje kolejny wgląd w „Dead Club City”. 

„Overcome” zawsze wydawało się piosenką w stylu «wrzuć swoje rzeczy do torby i uciekaj». Miasto Dead Club City z pewnością byłoby kuszące dla kogoś takiego. Wszyscy mamy osobiste walki, więc piosenka o potrzebie zmian wydawała się w sam raz.

– komentuje zespół.

Nothing But Thieves mają na koncie wiele złotych i platynowych płyt, m.in. w UK, Australii, Holandii, Korei Południowej czy Polsce. Zespół zagrał mnóstwo międzynarodowych koncertów, także w naszym kraju. W czerwcu będzie gwiazdą Open’er Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *