Zespół Bastille prezentuje teledysk do singla „Revolution” [WIDEO]

Utwór „Revolution” jest zapowiedzią nowego projektu Bastille „Give Me The Future + Dreams Of The Past”. Album ukaże się 26 sierpnia 2022 roku.

Zobacz wideo:

Na początku tego roku Bastille wydali swój długo oczekiwany album #1 „Give Me The Future”. Krążek eksploruje wolną od ograniczeń futurystyczną krainę czarów i nową falę technologii, która pozwala zagubić się w wyobraźni i podróżować w czasie. Teraz zespół zapowiada kolejną część wydawnictwa, trzyczęściową rozszerzoną edycję albumu „Give Me The Future + Dreams Of The Past”, zawierającą nowe utwory, współprace i covery. Wydawnictwo promuje singiel „Revolution”.

Chcemy dać pełny obraz tego, co zamierzaliśmy uczynić albumem oraz zbadać koncept wybierania własnej przygody. Możesz zanurzyć się w idee przyszłości i elektronicznego świata, ale możesz też się cofnąć, pogrążając się w pamięci i nostalgii, z dala od technologii. Możesz też wybrać ucieczkę na parkiet.

– mówi Dan.

Druga część wydawnictwa kontynuuje niektóre tematy i narracje oryginalnego albumu, zagłębiając się w piosenki, które są przesycone pojęciami zależności technologicznej, więzi międzyludzkich i nieograniczonych możliwości życia online. Część trzecia stanowi mini powrót do uznanej serii „Other People’s Heartache”, otwierając się na współprace, covery i bezgraniczną kreatywność.

Czwarty album Bastille „Give Me The Future” został okrzyknięty przez wielu krytyków ich najlepszym do tej pory wydawnictwem. Od czasu wydania, Bastille ożywili motywy albumu na arenach w Wielkiej Brytanii i podczas trasy koncertowej po Ameryce Północnej. Na tegorocznym Glastonbury zapotrzebowanie na sekretny i niezwykle intymny występ Bastille było tak wielkie, że organizatorzy festiwalu musieli odgrodzić okolicę namiotu.

Zespół wkrótce zagra sety na wielkich kolejnych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie. Już w listopadzie Bastille zaprezentują się w Polsce na żywo. Zespół zagra 22 listopada 2022 roku w warszawskim COS Torwar.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *