Zespół The National w klimatycznym teledysku do utworu „Eucalyptus”

The National wyda nowy album „First Two Pages Of Frankenstein” 28 kwietnia 2023 roku. Już teraz możecie posłuchać kolejnego singla „Eucalyptus” , który promuje płytę.

Nowy album jest dziewiątym w karierze zespołu i poprzedzony jest krótkimi zapowiedziami na ich oficjalnej stronie. To zupełnie nowy rozdział w ich karierze. My już nie możemy się doczekać!

Zespół podzielił się kolejną nową piosenką z nadchodzącego albumu, „First Two Pages of Frankenstein”. Do utworu „Eucalyptus” powstał teledysk wyreżyserowany przez Chrisa Sgroia. Film został nakręcony w Long Pond przez brata Sgroi i Matta Berningera, Toma.

The National – „Eucalyptus” – zobacz teledysk

W oświadczeniu prasowym Matt Berninger powiedział o nowym singlu:

„’Eukaliptus’ opowiada o parze, która po rozstaniu musi podzielić swoje posiadłości – na przykład, co zrobić z dostarczaną wiosenną wodą, co się stanie z roślinami? Piosenka porusza temat wszystkich tych małych rzeczy, o których musisz pomyśleć, kiedy jesteś tak bardzo związany z drugą osobą.

Nowy album „First Two Pages Of Frankenstein”

Płyta zawierająca 11 utworów została wyprodukowana przez The National w Long Pond Studios w północnej części stanu Nowy Jork i zawiera gościnne występy (bębny!) Taylor Swift, Phoebe Bridgers i Sufjan Stevens.

Tak prezentuje się tracklista nadchodzącego wydawnictwa:

 1. Once Upon A Poolside (feat. Sufjan Stevens)
 2. Eucalyptus
 3. New Order T-Shirt
 4. This Isn’t Helping (feat. Phoebe Bridgers)
 5. Tropic Morning News
 6. Alien
 7. The Alcott (feat. Taylor Swift)
 8. Grease In Your Hair
 9. Ice Machines
 10. Your Mind Is Not Your Friend (feat. Phoebe Brigders)
 11. Send For Me

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *