„Back to Front – Live in London” – Peter Gabriel na żywo z Londynu

10 maja na rynek trafi „Back to Front – Live in London” Petera Gabriela w wersji 4K Ultra High Definition Blu-ray.

„Back to Front – Live in London” to występ zawierający wykonanie pełnego albumu „So”. Spektakularne widowisko zarejestrowano w londyńskiej O2 Arenie podczas dwóch koncertów w październiku 2013 r., używając do tego najnowszej technologii Ultra High Definition 4K.

Koncerty były częścią obchodów 25-lecia albumu przełomowego w karierze artysty. Gabrielowi towarzyszył wówczas ten sam zespół, który koncertował z nim w latach 1986/87: David Rhodes, Tony Levin, Manu Katché, David Sancious, Jennie Abrahamson i Linnea Olsson. Fani po raz pierwszy mogli wówczas wysłuchać tego multiplatynowego krążka od początku do końca w koncertowej wersji. Na „Back to Front” znalazł się bonus – prezentujący kulisy pracy nad koncertami dokument „The Visual Approach”.

Daniem głównym jest tutaj repertuar z „So”, ale koncert uzupełniły niedokończone, niewydane wcześniej bądź wymyślone na nowo utwory, które świetnie wypadają w sąsiedztwie klasycznych hitów artysty, odzwierciedlając, jak wielowymiarowym artystą jest Peter Gabriel. Dzięki innowacyjnemu oświetleniu i inscenizacji „Back to Front – Live in London” przynosi wizualną i narracyjną ucztę, która jak nigdy wcześniej pozwala widzowi poczuć, że uczestniczy w koncercie.

Szczególnie wartym uwagi utworem jest otwierający koncert, niedokończony wówczas utwór „Daddy Long Legs”. Finalnie piosenka przeistoczyła się w „Playing for Time” i trafiła na ubiegłoroczny, doceniony przez krytyków album „i/o”, który cały czas jest dostępny na CD, winylu i w digitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *