Imagine Dragons rozpoczynają nowy rozdział singlem „Eyes Closed”

Grupa szykuje na ten rok więcej nowej muzyki. Imagine Dragons wracają potężnym singlem „Eyes Closed” (KIDinaKORNER/Interscope). Zilustrowany enigmatycznym klipem utwór jest początkiem nowego rozdziału w fascynującej historii grupy.

Futurystyczny hymn łączy w sobie elementy alternatywy, rapu, elektroniki i rocka. Zgrabnie napisanemu tekstowi towarzyszy industrialna produkcja. Dan Reynolds szarżuje wokalnie na tle szorstkiego, bazującego na hip-howym rzemiośle bitu doprawionego imponującymi syntezatorami i smyczkami. „Mógłbym to zrobić z zamkniętymi oczami” – deklaruje z pewnością siebie w głosie wokalista.

– Po przerwie i czasie spędzonym z rodziną i bliskimi, poczułem, że chcę wrócić do dźwięków, które przyniosły nam najwięcej radości, ale spojrzeć na nie z innej strony. Świat wygląda dziś zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy wydaliśmy pierwszą płytę. Mimo wszystko niektóre rzeczy zawsze pozostaną takie same – zauważa Dan Reynolds. – Znalezienie równowagi między nostalgią a świeżością przynosi mi najwięcej radości podczas nagrywania. Świetnie bawiliśmy się w studiu i mamy nadzieję, że spodoba wam się owoc naszej pracy – dodaje lider Imagine Dragons.

Ostatnim premierowym utworem Imagine Dragons było „Children of the Sky (a Starfield song)”, zainspirowane przebojową grą wideo „Starfield”. Inny singiel grupy – „Bad Liar” przekroczył niedawno barierę miliarda streamów na Spotify, dzięki czemu Imagine Dragons stali się pierwszą grupą, która może się pochwalić 10 utworami z ponad miliardem odsłon na tej platformie.

„Eyes Closed” to dopiero początek tego, co Imagine Dragons przygotowali dla fanów na ten rok. Wkrótce światło dzienne ujrzy więcej premierowej muzyki grupy.

Imagine Dragons mają na koncie ponad 74 mln sprzedanych egzemplarzy albumów, 65 mln sprzedanych utworów cyfrowych i ponad 160 mld streamów. Grupa okazała się najpopularniejszym zespołem rockowym minionej dekady, całkowicie odmieniając gatunek. Wszystkie rockowe kawałki, które trafiły do Top 3 zestawienia Billboard Hot 100, zostały nagrane właśnie przez Imagine Dragons: „Believer”, „Thunder” oraz „Radioactive”. Jest to także jedyna grupa w historii odznaczeń RIAA, która ma cztery diamentowe single: „Radioactive” (16x platyna), „Believer” (13x platyna), „Demons” (12x platyna) oraz „Thunder” (11x platyna).

Zespół powstał w 2009 roku i zaczynał kilkoma niezależnie wydanymi EP-kami, by następnie podpisać kontrakt z KIDinaKORNER/Interscope. W 2012 ukazała się EP-ka „Continued Silence”. W tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki pełnowymiarowy album grupy „Night Visions”. Krążek trafił na 2. miejsce Billboard 200, pokrył się 7x platyną i przyniósł im nagrodę Grammy w kategorii Najlepsze rockowe wykonanie („Radioactive”), a sam singiel osiągnął diamentowy certyfikat sprzedaży. W 2015 przyszedł czas na „Smoke + Mirrors”, tym razem z debiutem na samym szczycie list sprzedaży w USA. W 2017 ukazał się „EVOLVE” (nominacja do Grammy), a rok później „ORIGINS”. W 2022 roku Imagine Dragons rozszerzyli świat „Mercury” o pierwszy w karierze podwójny album „Mercury – Acts 1 & 2”, w tym singiel „Bones”.

„Bones” trafiło na szczyt zestawienia Alternative Radio w Stanach i nieustannie gości w Global Top 50 Spotify. Współpraca z raperem J.I.D. „Enemy” zgromadziła miliardy streamów, a utwór zajął 6. pozycję na liście IFPI Global Singles Chart of 2022.

Teledyski do „Thunder” oraz „Believer” zgromadziły zachwycającą liczbę 2 miliardów wyświetleń, a „Radioactive” i „Demons” przekroczyły miliard wyświetleń. Imagine Dragons współpracowali z największymi gwiazdami w każdym gatunku – w gronie tym znajdują się m.in. Kendrick Lamar, Lil Wayne, Wiz Khalifa, Avicii i Hans Zimmer.

Członkowie grupy są mocno zaangażowani w działalność charytatywną, w tym wspomaganie walki z rakiem u dzieci. Fundacja frontmana Dana Reynoldsa, LOVELOUD, pomaga młodzieży LGBTQ+. W 2022 roku prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nadał Imagine Dragons tytuł ambasadorów UNITED 24.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *