Bastille prezentuje nowy singiel „Remind Me”

Bastille z nowym popowym hitem w sam raz na wakacje – posłuchajcie „Remind Me”.

Utwór to kolejny dowód na to, że Bastille są mistrzami chwytliwych melodii oraz hooków, którym nie można się oprzeć. „Remind Me” zbudowane jest wokół funkowej gitary oraz charakterystycznego wokalu Dana Smitha. Refren przepełniają barokowe harmonie wokalne, złowrogi bass oraz napędzająca całość perkusja, a głos Dana wyraża tęsknotę i złamane serce.

Klip jest zapisem projektu Give Me The Future Experience, które ukazało się na Oculus. Zdjęcia zrealizowano podczas koncertu Futureverse, w trakcie którego zespół połączył metaverse ze światem rzeczywistym za sprawą najnowocześniejszych technologii. Fani z całego świata mogli zeskanować się i w formie avatarów nawiązać interakcje z zespołem na scenie.

Zobacz teledysk:

Jak powstawał utwór „Remind Me”?

„Remind Me” powstało w Los Angeles, gdy Bastille pracowało z Ramim Yacoubem, należącym do teamu producenckiego Maxa Martina MxM.


Zacząłem pracować nad „Remind Me” parę lat temu w Los Angeles z kilkoma zaprzyjaźnionymi songwriterami, na samym początku prac nad albumem „Give Me The Future”. Nie mieliśmy pewności, co nam z tego wyjdzie, ale zawsze podobało nam się, że ten kawałek wyróżnia się na tle innych. Ostatnie szlify dokonały się w Londynie, pod okiem Marka Crewa. Zależało nam na czymś ostrym i minimalistycznym. Tekst opowiada o naszych umysłach, które serwują nam wspomnienia odgrywane niczym scenki w zapętleniu, dlatego dodaliśmy do piosenki hipnotyzujący riff. Zaprosiliśmy kilku wokalistów, by zaśpiewali ten kawałek. Zanurzyliśmy się głęboko w muzyce lat 80., która brzmiała wówczas bardzo futurystycznie, więc pasuje do idei z całej płyty o eksplorowaniu przeszłych wizji przyszłości. „Remind Me” było utworem, który sprawił, że proces nagrań „GMTF” ruszył z kopyta. Ponadto jestem wielkim fanem filmu „Zakochany bez pamięci” i sposobie, w jaki ten film podnosi temat wspomnień oraz związków, więc chciałem w ciekawy sposób nawiązać do tego w piosence.

— Dan Smith

W „Remind Me” gościnnie pojawia się zespół Fours oraz urodziny w Zimbabwe brytyjski artysta Rationale (dawniej Tinashé).

Wydawnictwo kipi od nawiązań do kultowych dzieł i postaci popkultury, od „Thelma & Louise”, przez Keitha Haringa, aż do Phila Collinsa i The Police.

Bastille po raz pierwszy w karierze otworzyli się na współpracę z innymi artystami – na „Give Me The Future” można usłyszeć utwory współtworzone przez Ryana Teddera z OneRepublic (Adele, Taylor Swift) czy Ramiego Yacouba (Britney Spears, Lady Gaga). Na płycie gościnnie pojawia się także ceniony aktor Riz Ahmed.

Koncert w Polsce

Bastille w listopadzie 2022 zaprezentują się w Polsce na żywo. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *