Dziwna Wiosna – premiera singla „Twoje szaleństwo” i przedsprzedaż albumu „Duchy.Disco”

Najkosmiczniejsze rockowe trio w Polsce, nominowana do Fryderyka, nagród Antyradia i Sanek, nadzieja polskiego rocka! Dziwna Wiosna i „Duchy.Disco”!

Długo oczekiwane DUCHY.DISCO to Dziwna Wiosna w wersji BARDZIEJ.
Dużo rock and rolla w piosenkach takich jak singlowe „Ogień” i „Płonę, płonę”, kosmiczne, trwające kilkanaście minut przestrzenie w „Odolanach”, wzruszające, niemal filmowe ballady jak „Bez sensu” i „Śnieg”, wściekła energia „Lata miłości”, zaskakujący mrok „Chłopców”.

Ta płyta to muzyczny borderline. Cała jest zbudowana na przeciwieństwach i skrajnościach. Od melancholii i nostalgii po wściekłość. Każdy numer na tej płycie może być soundtrackiem do jakiegoś momentu w twoim życiu, zabrać cię w twoje własne miejsca, tęsknoty i marzenia. Piękne, smutne, nostalgiczne. Do ludzi i do duchów.

Wraz z przedsprzedażą albumu Dziwna Wiosna wydaje kolejny, piąty już singiel.

„Twoje szaleństwo” to wycieczka w kierunku hip hopowych (tak dobrze wam się przeczytało, ale spokojnie to jest mało czytelne) inspiracji lidera grupy Dawida Karpiuka. Zmieszanych z klimatem płyt takich jak „Pisces Iscariot” The Smashing Pumpkins.

To bardzo osobista opowieść o szaleństwie, o niebezpiecznych ścieżkach, z których nie zawsze da się wrócić, o trudnych relacjach i – mimo wszystko – o nadziei. 

Lista utworów:
1. Ogień
2. Samoloty
3. Twoje szaleństwo
4. Płonę, płonę
5. Bez sensu
6. Lato miłości
7. Jak zwierzęta
8. Chłopcy
9. Samotność / Odwrotność
10. Chwilowy brak słów
11. Śnieg
12. Odolany

Dziwna wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk(znany też z głośnego ostatnio utworu nie zrozumie nas – napisanego z Michałem Kushem do filmu Johnny),perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood, Męskie Granie i jeszcze pół polski) i basista Wojtek Traczyk (MariaPeszek, Gaba Kulka i wiele jazzowych składów). Zespół został doceniony przez słuchaczy i branżę muzyczną ijednogłośnie okrzyknięty nadzieją polskiego rocka a także wyróżniony w programie Spotify Radar Polska.Debiutancka płyta zespołu dostała nominację do Fryderyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *