Jakub Skorupa rusza w trasę koncertową

Jakub Skorupa – niedawno okrzyknięty Odkryciem Roku podczas Gali Bestsellery Empiku, rusza w trasę koncertową. Tour obejmie siedem miast i rozpocznie się 9 marca w Toruniu.

Wychodzimy z zimowego snu i jedziemy spotkać się z Wami. Zagramy smutne i wesołe piosenki z „Zeszytu pierwszego”, a także nieśmiało zatańczymy nasz układ choreograficzny. Wbijajcie. Będzie nam bardzo miło spotkać się z Wami w ramach naszej wiosennej trasy „Siedzimy na ławce – tour”.

– mówi Jakub Skorupa.

Jakub Skorupa: Harmonogram koncertów:

  • 9.03.2023 – NRD Klub – Toruń
  • 10.03.2023 – POKiS im. Thmersonów – Płock
  • 18.03.2023 – Terminal Kultury Gocław – Warszawa
  • 19.03.2023 – Klub Muzyczny Parlament – Gdańsk
  • 13.04.2023 – Bezsenność – Wrocław
  • 14.04.2023 – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki – Opole
  • 15.04.2023 – Epicentrum Kultury – Konin

Jakub Skorupa wokalista, gitarzysta i autor tekstów, tworzący w alternatywie, na pograniczu hip-hopu, psychodelicznego rocka, melorecytacji i downtempo. Inspiracją dla tekstów Jakuba są jego doświadczenia życiowe. Debiutancki, wydany już po 30-stce album, „Zeszyt Pierwszy” pobrzmiewa dźwiękami Śląska, gdzie Jakub tworzy i żyje na co dzień. Jako nastolatek grał na gitarze w zespole Starvin’ Marvin. Zanim zajął się muzyką na pełen etat napisał nawet sztukę teatralną „Życie męczy”. Znaczącą inspiracją dla debiutanckiego albumu był też wyjazd do Londynu i praca w prestiżowym studio animacji. Te i każde z innych działań Kuby inspirowały go przez lata, aby później przenieść się do warstwy tekstowej utworów. Te inspiracje to doświadczenia pokoleniowe rocznika 80-90′. Ich współodczuwanie i zrozumienie było widoczne m.in. podczas festiwalowego lata 2022, kiedy podczas największych wydarzeń muzycznych występy Jakuba gromadziły pod sceną rzesze fanów, którzy „mieli podobnie”. Jeszcze wcześniej znaczenie jego twórczości podkreśliło wyróżnienie 3. miejscem w plebiscycie Gazety Wyborczej „Sanki”.

Obecnie artysta skupia się na tworzeniu materiału na kolejną płytę. Najnowsze wydania muzyczne to live sesja z Ruin Teatru Victoria.

Artysta otrzymał nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku.

Polecamy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *