Steven Spielberg debiutuje jako reżyser klipu. Zobacz „Cannibal” Marcusa Mumforda!

Nigdy nie jest za późno na debiut. Steven Spielberg po raz pierwszy w karierze wyreżyserował teledysk. Szczęśliwcem okazał się Marcus Mumford. Klip powstał do jego najnowszego singla „Cannibal”.

Lider Mumford & Sons, który obecnie szykuje się do premiery debiutanckiego solowego albumu, ogłosił wieści na swoich mediach społecznościowych. Spielberg pojawił się za kamerą, a jego małżonka, Kate Capshaw, pełniła na planie funkcję producentki, wózkarza i scenografki. Zdjęcia odbyły się w sali gimnastycznej w liceum w Nowym Jorku.

Z napisów końcowych dowiadujemy się, że również małżonka Mumforda, słynna aktorka Carey Mulligan, była zaangażowana w produkcję klipu „Cannibal”: odpowiadała za dźwięk oraz kostiumy.

W niedzielę, 3 lipca, w sali gimnastycznej w jednym z liceów w Nowym Jorku, Steven Spielberg nakręcił pierwszy w swojej karierze teledysk, jednym ujęciem, na swoim telefonie. Jestem niezwykle poruszony ogromem wsparcia ludzi dookoła mnie, którzy umożliwiają mi nagrywanie muzyki dla was. Nie wiem, czy uda mi się w pełni oddać, jak bardzo jestem wdzięczny. Jeśli komuś udaje się to odnotować, jestem wniebowzięty. Kate i Steven zrozumieli to i nie mogę im wystarczająco podziękować.

– entuzjastycznie podsumowuje Mumford na swoim Instagramie.

Marcus Mumford napisał „Cannibal” w 2021 i jest to pierwszy utwór zapowiadający album „(self-titled)”, który ukaże się 16 września 2022 roku. Piosenka opowiada o osobistych problemach gwiazdora muzyki:

W styczniu 2021 stanąłem twarzą w twarz z demonami, z którymi borykałem się od dawna. Napisałem utwór „Cannibal” i zabrałem go do mojego przyjaciela Blake’a Millsa. Tak rozpoczął się proces tworzenia całego albumu. Krążek ten jest bardzo bliski memu sercu.

Mumford po raz pierwszy zdradził plany wydania solowego albumu podczas koncertu w Los Angeles w Greek Theatre, gdzie wspólnie z Brandi Carlile zaśpiewał utwór „How”. Na krążku „(self-titled)”, poza Carlile, gościnnie pojawią się także Phoebe Bridgers, Clairo oraz Monica Martin.

Poza Mumford & Sons, Mumford współpracował z takimi artystami jak Taylor Swift, Tom Morello, Laura Marling czy Ray Davies.

Najnowszy film Stevena Spielberga, „The Fabelmans” trafi na ekrany amerykańskich kin 11 listopada. Częściowo autobiograficzny film inspirowany jest dorastaniem legendarnego reżysera w Arizonie. Na ekranie zobaczymy m.in. Michelle Williams, Paula Dano oraz Setha Rogena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *