Chappaqua Wrestling debiutuje albumem „Plus Ultra”

Pochodząca z Brighton grupa Chappaqua Wrestling przedstawia debiutancki album „Plus Ultra”. W dniu premiery krążka, do sieci trafił także klip do najnowszego singla, „Need You No More”.

Album promują single „Full Round Table”, „Wayfinding”, „Wide Asleep” oraz „Need You No More”. Tytuł został zaczerpnięty ze zwrotu „Ne plus ultra” – „nic nad to”. Frazy tej używano na starych mapach, zniechęcając adeptów żeglugi do podążania w nieznane. Zespół wykorzystał to znaczenie i zbudował cały album wokół hasła „poszukiwanie”. Piosenki opowiadają głównie o problemach dotykających najniższe warstwy społeczne, ale też dają promyk nadziei. Szklanka jest do połowy pełna. Chappaqua Wrestling rozumie, że najtrudniejsze wyzwania często wymagają niepoprawnego optymizmu, ale ich pokonanie jest możliwe.

Twórczość Chappaqua Wrestling bardzo szybko zdobyła przychylne recenzje m.in. w BBC Radio 1 (gdzie muzycy wystąpili w sesji live w programie Jacka Saundersa), 6 Music, Radio X („Wide Asleep” jako utwór tygodnia), Clash, Classick Rock, Consequence, DIY, Dork, Gigwise, Guitar, i Paper, The Line of Best Fit, Daily Mirror, MTV, NME, Rolling Stone UK, Soccer Am, Daily Star i wielu innych.

Zespół opowiada o debiucie: – „Plus Ultra” to podróż przez naszą przyjaźń, od szkoły do czasów współczesnych, gdzie komentujemy to, co dzieje się wokół nas. To kolekcja naszych najlepszych utworów, które dotychczas nagraliśmy. W tekstach poruszamy problemy mediów masowych, Torysów, zdrowia psychicznego, kryzysu bezdomności i służby zdrowia, a przez muzykę próbujemy uwolnić nas od tego wszystkiego. Posłuchaj i spróbuj razem z nami odnaleźć sens w świecie poprzez odpowiednie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *