The Academic w nowym singlu „Homesick”

Irlandzki indie rockowy zespół The Academic dobrze wie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. „Homesick” to kolejna zapowiedź ich nadchodzącego debiutu w dużej wytwórni. Album „Sitting Pretty” ukaże się 10 lutego 2023 roku.

„Homesick” opowiada o przeciąganiu emocjonalnej liny, które towarzyszy zerwaniu – nic przecież nie budzi w nas takich kompleksów, jak koniec związku. Utwór jest świadectwem dojrzewającego na naszych oczach tekściarskiego talentu Craiga Fitzgeralda, połączonego z wyważoną linią basu Stephena Murtagha.

Nakręcony w Dublinie teledysk do „Homesick” powstał we współpracy z Collective Film.

Album został wyprodukowany przez Nicka Hodgsona (członka-założyciela i byłego perkusistę Kaiser Chiefs) w londyńskim studio Snap Studios.

Zespół wypełnia swoje single większą ilością melodii niż sporo grup potrafi uwzględnić na całych albumach. Ich brzmienie jest bezpośrednie i zadziorne – muzycy The Academic wiedzą, jak zapowiedzieć nadchodzący album. Ich twórczość rezonuje daleko poza irlandzkimi dzielnicami, gdzie już teraz są uważani za bohaterów.

Zapowiedzi płyty towarzyszy ogłoszenie europejskiej trasy, w którą zespół wyruszy w lutym.

Czwórka chłopaków z Mullingar wkracza w erę drugiego albumu niczym odkrywcy własnego sukcesu. Pod koniec tego lata wydali piosenkę „Don’t Take It Personal”, która – podobnie jak „Pushing Up Daisies” i „Homesick” – w centrum uwagi stawia młode męskie ego; zarówno w jego niezłomnym ciężarze, jak i delikatnych pęknięciach.

W ich rodzinnym mieście już od dawna wiadomo, że The Academic zrobią furorę także poza granicami kraju. Podczas gdy ich pierwszy, niezależnie wydany album „Tales From The Backseat” (2018) zadebiutował na 1. miejscu w Irlandii, zespół celowo podtrzymywał napięcie przed wydaniem kolejnej muzyki. To strategia, która z pewnością się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *